Новини

Центр тимчасово евакуйованих людей з інвалідністю

Волонтери громадської організації "Сенсоріка" днями відвідали центр тимчасового перебування для евакуйованих людей з інвалідністю, людей похилого віку та модульні містечка в яких мешкають сім'ї, які постраждали від війни та виховують дітей з ООП. Метою візиту було щиро поспілкуватися, підбадьорити та привітати людей з прийдешнім святом Пасхи. На світлинах люди, евакуйовані з Бахмуту, Часового Яру, Маріуполя, Мелітополя, Авдіївки, Чугуєва, лівого берега Херсонщини та інших міст/сіл Донецька, Луганська, Запоріжжя, Херсону та Харкова. Маломобільні, літні люди - знайшли прихисток у центрі, де їм надають проживання терміном на 1 місяць з подальшим розселенням за кордон або по Україні. А в модульних будиночках проживають родини, де є люди або діти з інвалідністю та, які втратили житло й засоби для існування через війну росії проти України.
Тільки переступивши поріг центру, в якому перебувають люди похилого віку, ми потрапили в привітну та затишну атмосферу, де відчувався аромат свіжоспечених пасок, які власноруч спік персонал разом з бабусями та дідусями, а також з дітьми з ООП, з модульного містечка. Об'єднанні покоління створили запашні та смачні паски до Великодня. Нас дуже вразили люди, які тимчасово знаходяться в центрі, попри весь жах війни, попри втрати...біль..в них досі в очах жевріє віра та надія в краще майбутнє... Ми багато спілкувалися, обіймалися та сміялися...звісно, не обійшлося без сліз...Особливо вразила історія 83 річної Таміли з Херсонщини... "Коли я зайшла до кімнати, де проживають жінки, в очі кинулася підвіска на шиї в одної із жінок...я зробила комплімент..а підійшовши ближче, зрозуміла, що ця підвіска - це свисток...", - ділиться волонтерка ГО "Сенсоріка. "ааа…це у вас свисток", - продовжує волонтерка. Пані Таміла, посміхнувшись, почала свистіти у свисток і сказала: "Так, це свисток. Коли нас обстрілювали, син дав мені його і сказав, щоб я його не знімала, бо якщо завалиться будинок…сховище…таким чином, я зможу допомогти йому знайти мене..". З того часу, пані Таміла не знімає, як вона каже, оберіг. Сказала, що знімить тільки тоді, коли возз'єднається із родиною, а вся її родина зараз знаходиться під окупацією на лівому березі Херсонщини.
Ми почули безліч історій, які проймають до глибини душі своєю сміливістю, відвагою і болем. Також, ми отримали заряд енергії та натхнення. Люди, які знаходяться в центрі, накормлені, доглянуті, оточені турботою. Вони сильні й стійкі, незважаючи на всі випробування, які їм довелося пережити. Від щирого серця дякуємо благодійному фонду Save Ukraine ! Ваша невтомна праця та самовідданість рятуванню людей є безцінними. Ми глибоко вдячні за те, що ви, регулярно організовуєте рятувальні місії для повернення депортованих дітей з Росії. ГО "Сенсоріка" висловлює щиру вдячність усім, хто долучається до допомоги людям, постраждалим від війни. Ваша підтримка дає їм надію на краще майбутнє.